Kotel Metal-Fach SD DUO-BIO-28 - Jiří Bárta VODOTOP

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Kotel Metal-Fach SD DUO-BIO-28

Ocelové kotle
 SOKÓŁ série 

SD DUO BIO
 jsou nízkoteplotní zařízení s automatickým podavačem paliva a žlabovým hořákem. Jsou určené pro vodní systémy centrálního vytápění v domech, hospodářských budovách a prodejnách. 

Palivo: černé uhlí (hrášek), pelety, zrna obilovin, uhlí (ořech) (spalování na žlabovým hořáku), palivové dřevo a uhli ořech (spalováni na pevném roštů vodní-ocelový).
Vodní plášť kotle je vyroben z kotlové oceli o tloušťce 5 mm (pro prvky, které mají kontakt s kouřovými plyny) a 4 mm (pro ostatní prvky). 

Kotle
 jsou určeny výhradně pro použití ve vodních systémech centrálního vytápění otevřeného systému s nuceným nebo gravitačním oběhem s zabezpečení které plně vyhoví jeho požadavkům.

ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA
Kotle SOKÓŁ série SD DUO BIO vybaven v řídící jednotku - elektronické zařízení pro řízení kotlů na tuhá paliva s retortovým nebo žlabovým hořákem. Je to řídící jednotka který se používá v kotlech na: pelety, zrna obilovin, dřevo a uhlí typu hrášek. Regulátor má tři provozní režimy. V každém, uživatel ma možnost upravovat parametry odpovědné za proces spalování. Program ovladačů je plánován, tak, aby i nezkušená osoba mohla snadno a intuitivně nastavit kotel podle svých potřeb.

Regulátor lze připojit k následujícím zařízením: 
-čerpadlo ústředního topení 
-servomotor čtyřcestneho směšovacího ventilu 
-čerpadlo TUV
-rozbuška 
-čisticí systém 
-modul lambda LMOD1
-ventilátor 
-podavač paliva 

ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA péče o údržbu vybraných parametrů tak aby provoz kotle byl nejefektivnější a ekonomicky. Vnitřní a vnější měření se kontrolují s použitím teplotních čidel:
-kotlů 
-TUV
-podavači 
-výfuků 
-venkovní 

Navíc můžete využít: 
-Čidlo teploty ústředního topení 
-Čidlo vratné teploty 
-modul LMOD1 s lambda sondou 

Použití servomotorů čtyřcestneho směšovacího ventilu umožňuje plně automatické řízení teploty ústředního topení. Uživatel se musí jen rozhodnout jaké teplo chce mít v domě. Připojení regulátoru pokojového termostatu stará se o tepelnou pohodu v místnosti. Pokročilé algoritmy řízení založené na několik zkušeností přináší hmatatelné výhody. Moderní metody automatického řízení s využitím Fuzzy Logic výrazně zvyšují účinnost. Dávají příležitost automatického přizpůsobení kotlů k budovy nebo na životní prostředí, ve kterém se bude muset pracovat s minimálními zásahy.

Kotel s řídící jednotkou:
-pomůže ušetřit až 20% paliva
-minimalizuje tvorbu sazí a emise znečištění
-stará se o prodloužení životnosti kotlů a jeho spolehlivý provoz 
-stabilizuje efekt topného výkonu

Modul LMOD1 s lambda sondou je dalším aktivem řídící jednotku dává schopnost zachovávat vysokou účinnost kotle. Lambda poskytuje důležité údaje podle kterých vypočítává účinnost kotle a může modulovat výkon ventilátoru, které poskytují správné množství vzduchu. To přináší nutnost nastavení parametrů na minimum.

Emisní třída kotle: Pro uhlí - 3 

Emisní třída kotle: Pro pelety - 5 

Norma: ČSN EN 303-5
 
 
Copyright © 2015, Jiří Bárta
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky